Na tej stronie używamy Cookies

Dowiedz się więcej
 
Schowek

Obozy letnie 2019 , kolonie dla dzieci, lato 2019

Obozy młodzieżowe w Polsce 2019 , obozy zagraniczne, obozy 2019

CENTRUM REZERWACJI telefon 660 710 300 | rezerwacje@mirasol.pl
Tematyka

Wybierz tematykę
obozu, kolonii

Wybieram
Zamknij
 • Ładowanie...
Wybieram
Kraj
Region
Miejscowość
Ilość dni
Wyjazd po
Powrót przed
Dojazd
Wyjazd z
Zakwaterowanie
Wyżywienie
Wiek uczestnika
Ilość osób
Cena od
Cena do
Nr. oferty
Fraza

Obóz przygodowy - Węgierska Górka

Oferta 3180
Wiek:
14-18 lat
Ilość dni:
12
Tematyka:
Obozy przygodowe
Wyżywienie:
pełne wyżywienie
Zakwaterowanie:
Ośrodek Wczasowy Azalia
Termin wyjazdu:
Typ dojazdu:
Wyjazd z:
Ilość osób:
Cena za 1 osobę 2099zł
+{[{ transportationPrice }]}zł dojazd
Całkowita cena {[{finalPrice}]}zł

DOSTĘPNE TERMINY

Organizujemy dla ciebie Górski Obóz Przygody! Jeśli jesteś miłośnikiem górskich wędrówek, wspaniałych widoków, niepowtarzalnej flory i fauny czy interesujących stanowisk geologicznych, to nie może cię tam zabraknąć!

PROGRAM:

Program skierowany jest do prawdziwych miłośników gór. Obóz wymaga przygotowania fizycznego. Zajęcia będą dostosowane do umiejętności i wytrzymałości Uczestników. Wszystkie wyjścia w góry będą prowadzone przez przewodnika beskidzkiego. Dbając o bezpieczeństwo naszych Uczestników zastrzegamy sobie prawo odwołania/przełożenia zaplanowanego wyjścia w góry ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.

Górskim szlakiem. Jak prawdziwi górscy turyści, razem z przewodnikiem, wybierzemy się na kilka wyjątkowych wędrówek:

 • Górska Stacja Turystyczna „Słowianka” – prywatne schronisko turystyczne położone na Hali Słowianka w masywie Romanki. Obiekt znajduje się na wysokości 856 m n.p.m. nad wsią Żabnica, w dobrym miejscu widokowym na Romankę, Halę Pawlusią i Rysiankę.
 • Hala Rysianka – jedna z najbardziej widokowych hal w Beskidach, rozciąga się na wysokości 1150 do 1260 m n.p.m. Panorama z niej obejmuje m.in. Pilsko, Babią Górę, a przy dobrej pogodzie również Tatry i Małą Fatrę.
 • Pilsko – drugi co do wysokości po Babiej Górze szczyt Beskidów. Szczyt jest bardzo popularnym wśród turystów miejscem widokowym, z szeroką panoramą na Beskidy Zachodnie, Tatry polskie i słowackie, a przy doskonałej widoczności także na wschodnie szczyty Sudetów.
 • Obowiązkowy punkt programu – Babia Góra (Diablak) – zdobędziemy najwyższy szczyt Beskidów Zachodnich zaliczany do korony gór Polski.
 • Barania Góra – drugi co do wielkości szczyt w Beskidzie Śląskim, jest najwyższym szczytem polskiego Górnego Śląska. Wspaniałe widoki gwarantowane!

Uwaga! Wybór ilości wędrówek w turnusie i trudności tras uzależniony będzie od możliwości i chęci danej grupy Uczestników Górskiego Obozu Przygody.

Babiogórski Park Narodowy. Od pierwszej pieszej wycieczki będziemy mieli okazję podziwiać roślinność i zwierzęta. Obszar Babiej Góry jest miejscem występowania wielu rzadkich i interesujących gatunków roślin i zwierząt. Można tutaj spotkać rośliny, których nie ma w innych zakątkach Polski, zagrożone wyginięciem. Przy okazji porozmawiamy o bezpieczeństwie w górach i ochronie przyrody.

Park Krajobrazowy Beskidu Śląskiego. Bardzo duże zróżnicowanie geologiczne terenu sprawia, że nadaje to tej części gór wyjątkowy urok. Ponadto w parku występują liczne jaskinie fliszowe, takie formacje skalne jak ambony, grzywy i grzędy, m.in. Malinowa Skała, którą będzie nam dane zobaczyć w czasie drogi na Baranią Górę.

Marsze na orientację. Podczas chwili odpoczynku pójdziemy do lasu, gdzie nauczymy Cię, jak poprawnie korzystać z mapy i kompasu. Opowiemy także, jak właściwie wyznaczać kierunek północy bez kompasu, czym jest siatka geograficzna oraz skala mapy. Wszystkie te elementy połączymy w grę terenową z licznymi zadaniami i zagadkami, które będą znajdować się na punktach kontrolnych.

Regeneracja – basen. Trudno sobie wyobrazić wakacje bez wody, dlatego zapraszamy na kameralny basen, gdzie po długich wędrówkach górskich będzie można nieco odpocząć i nabrać sił na kolejne wyzwania. Będzie czas na beztroskie gry i zabawy oraz turniej piłki wodnej.

Moc atrakcji. Czeka Was wspaniała wycieczka na Górę Żar. To ponad 760 m n.p.m., gdzie dostaniemy się kolejką linowo-terenową w zaledwie 8 minut! Góra Żar jest bardzo dobrym punktem widokowym na Kotlinę Żywiecką, Beskid Żywiecki czy Beskid Śląski. Na miejscu czekać będzie na nas duża dawka adrenaliny – park linowy Trollandia, zjeżdżalnia pontonowa i tor saneczkowy! Po szaleństwach sportowych odwiedzimy Żywiec, a tam Zamek Habsburgów i rynek. Będziecie mieć też chwilę dla siebie

Elementy survivalu. Poznacie podstawowe tajniki przetrwania – zarówno w teorii, jak i w praktyce. Na specjalnych zajęciach postaramy się odpowiedzieć na pytania: jak poradzić sobie w trudnych warunkach; jak rozpalić ognisko bez pomocy zapałek; z czego zbudować szałas i jak zabezpieczyć żywność przed zwierzętami? Przekonaj się, że i Ty poradzisz sobie w każdych warunkach polowych.

Zawody sportowe. W zdrowym ciele zdrowy duch! W programie letnia olimpiada sportowa na wesoło. Będą konkurencje indywidualne i zespołowe, tory przeszkód, biegi, skoki i… dużo funu. Na zwycięzców czekają nagrody!

Ponadto w programie: dyskoteki z motywem przewodnim, ognisko z pieczeniem kiełbasek, team building, gry, zabawy i konkursy, turnieje gier drużynowych z Uczestnikami innych obozów

ATRAKCJA DODATKOWA ZA DOPŁATĄ - Energylandia – 120 zł
Całodzienny wyjazd do parku rozrywki w miejscowości Zator, na granicy Śląska i Małopolski. Zajmuje obszar 26 ha. Kilkadziesiąt atrakcji dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i dorosłych. Atrakcje podzielone są na 4 strefy:
1. Bajkolandia– kraina, w której dzici spotykają się z postaciami ulubionych bajek, kreskówek i filmów; niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami.
2. Strefa familijna – atrakcje dla całych rodzin, m.in. kilka rollercoasterów, wodne spływy, kolejka widokowa, wyścigi na torze Formuła Autodrom. Na niektórych atrakcjach w tej strefie obowiązuje limit wzrostu: min. 140 cm.
3. Strefa ekstremalna – maksimum adrenaliny, potężna dawka radości i zabawa na najwyższych obrotach. Są tutaj najszybsze i największe rollercoastery, ogromne wahadło Azec Swing, 40-metrowe ramię Space Boostera.
4. Water Park – naśladuje tropikalną wyspę, gdzie można odpocząć w cieniu parasola w otoczeniu jak na egoztycznej wyspie. Dodatkowo:20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), nowoczesne kino 7D, sklepy z gadżetami..
Energylandia oferuje także warsztaty edukacyjne i artystyczne, pokazy pirotechniczne oraz inne niesamowite atrakcje. Dzieci mogą zobaczyć, jak wygląda laboratorium szalonego naukowca, dowiedzieć się, czym jest mapping 3D lub zobaczyć ciekawe musicale. Pokazy odbywają się cały dzień i są dostępne dla wszystkich.

 ZAKWATEROWANIE - Ośrodek Wczasowy Azalia w Węgierskiej Górce.
Zakwaterowanie w pokojach 3-, 4-, 5- osobowych o hotelowym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji Uczestników duży, ogrodzony zielony teren, boiska do siatkówki, boisko do piłki nożnej, basen zewnęrzny, sala fitness, sale warsztatowe, bilard, ping-pong i wiele innych atrakcji.  Reszta obiektów sportowych jest oddalona od ośrodka o około 1 km.

WYŻYWIENIE:
4 domowe posiłki dziennie: śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja. Wszystkie przygotowywane w ośrodku, Obóz zaczyna się kolacją pierwszego dnia, a kończy śniadaniem dnia ostatniego. Uczestnicy otrzymują suchy prowiant na drogę powrotną.

 CENA ZAWIERA:
Zakwaterowanie (11 noclegów), wyżywienie 4 razy dziennie, realizację programu, opiekę kadry i instruktorów, opiekę medyczną, pamiątkową koszulkę, ubezpieczenie NNW (10.000 zł).

CENA NIE ZAWIERA:
Dojazdu i dodatkowych atrakcji.
Dopłaty:
-
Energylandia – 120 zł
- płyta ze zdjęciami z obozu – 29,90 zł
- przygodowy pakiet obozowy – 100 zł
 
CO ZABRAĆ:
 • ważną legitymację szkolną z numerem PESEL oraz poprawnie wypełnioną kartę kwalifikacyjną z numerem PESEL
 • wygodny ubiór (stroje niekrępujące ruchów) do ćwiczeń fizycznych (kilka na zmianę), dres sportowy, nieprzemakalną kurtkę sportową, obuwie sportowe,
 • mały plecak oraz wygodne buty do wycieczek pieszych, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych, ciepły sweter lub polar
 • przybory toaletowe, ręcznik kąpielowy i plażowy, krem z filtrem UV, środek przeciwko owadom, okulary przeciwsłoneczne
 • strój kąpielowy  (czepek, kąpielówki, okulary pływackie) , klapki, krem z filtrem UV, letnie nakrycie głowy (czapkę lub chustkę), kompas, latarkę z zapasem baterii
 • górskie, sprawdzone obuwie do długich wędrówek pieszych, wyższe skarpety

Aby wstępnie zarezerwować wyjazd, Klient powinien:

-podać  w wyszukiwarce  parametry obozu/kolonii , którymi jest zainteresowany . (np. kraj, miasto, tematykę wyjazdu, wiek itp.) i kliknąć Wyszukaj oferty

-po wyświetleniu wyników wyszukiwania przeczytać opisy wyjazdów, wybrać  jeden z nich i  kliknąć  Przejdź do rezerwacji , gdzie znajduje się Formularz rezerwacyjny 

-wypełnić  Formularz rezerwacyjny, w którym należy podać prawidłowe dane osobowe uczestników wyjazdu, niezbędne do dokonania rezerwacji

-po wprowadzeniu danych zaakceptować Regulamin i Warunki uczestnictwa Organizatora imprezy turystycznej (znajdujące się przy opisie oferty) i kliknąć Wyślij

Kolejne kroki:

- po  potwierdzeniu telefonicznym i mailowym przez Konsultanta mirasol.pl dostępności  miejsc i otrzymaniu mailem Potwierdzenia rezerwacji,
 
należy wpłacić wymaganą zaliczkę lub całą kwotę za wyjazd

- w momencie dokonania wpłaty zawarta zostaje Umowa pomiędzy Klientem a Organizatorem imprezy za pośrednictwem Agenta (mirasol.pl) 
  i jest to równoznaczne z akceptacją przez Klienta Umowy i Warunków Uczestnictwa Organizatora.
 
- w ustalonym przez Organizatora terminie Klient zobowiązany jest do wpłacenia pełnej opłaty za wyjazd oraz do dostarczenia wymaganych przez   
  Organizatora dokumentów
 
-po przesłaniu pełnej wpłaty i dokumentów Klient otrzyma drogą mailową dokumenty podróżne (skierowanie), które zawierają wszystkie niezbędne informacje na temat imprezy turystycznej oraz dojazdu i są podstawą przyjęcia uczestnika na obóz / kolonię.

Polecane kolonie i obozy

 

Wyślij zapytanie on-line

Imię
Nazwisko
Telefon
E-mail
Wiadomość
Obozy językowe, obozy młodzieżowe Almatur obozy Kolonie letnie - Szarpie Travel Obozy letnie i kolonie- Kompas Portal młodzieżowy Kogis Obozy i kolonie Hut Plus Obozy młodzieżowe EPT Lingwista- Obozy językowe za granicą Kolonie i obozy Frajda Obozy młodzieżowe- Art Tour Obozy młodzieżowe- Ok Tours Obozy młodzieżowe i kolonie -Wonderlands Obozy młodzieżowe i kolonie letnie- Vero travel Obozy młodzieżowe, kolonie - Akademia dziecięca Obozy młodzieżowe- Harctur Obozy młodzieżowe -BUT Obozy młodzieżowe- Damptour Obozy młodzieżowe, obozy żeglarskie -Wandrus Obozy, kolonie - Cogito Obozy młodzieżowe- index obozy młodzieżowe FunClub